Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Sup & Surf

Adrenalin Film Festival v Bratislave

Už budúci týždeň začína v Bratislave Adrenalin Film Festival (AFF), ktorým vám prinesie až 25 filmových premiér z oblasti freeskiingu a snowboardingu. V programe nájdete množstvo dlhých ako aj krátkych filmov zo siedmych krajín, zameraných či už na veľké hory, street alebo environmentálne otázky. Festival bude prebiehať od pondelka do piatku a každý deň sa môžete tešiť na dva premietacie bloky, z ktorých vždy jeden bude zameraný práve na snowboarding a druhý na freeskiing. Keďže ponuka festivalu je naozaj pestrá, vybrali sme pre vás niekoľko filmov, ktoré by vám určite nemali na Adrenalin Film Festivale ujsť.

Surfmagazin

Naším prvým filmovým tipom je snímka Twenty od Poorboyz Productions. Poorboyz už 20. rokov prinášajú tie najlepšie zábery na scéne a už dávno sa stali neoddeliteľnou súčasťou histórie freeskiingu. Tento krát nám pripravili film Twenty, ktorý nám predstaví nielen to najlepšie zo súčasnosti, ale aj zábery z archívov, ktoré potešia starú školu. Vo filme vystupuje svetová špička freeskiingu ako napr.  Tanner Hall, Pep Fujas, Andy Mahre, Sammy Carlson, Dane Tudor či JP Auclair, ktorých dopĺňajú hviezdy predchádzajúcich dekád. Samotný názov filmu napovedá, že sa jedná o výročie Poorboyz a preto sa máme určite na čo tešiť. Film bude premietaný v pondelok 3.11. o 19:00 vo Filmovom klube 35mm, na Svoradovej 2.


Druhým filmom, ktorý vám dávame do pozornosti je film Higher z produkcie Teton Mountain Research.  Higher predstavuje tretiu časť filmového projektu s Jeremym Jonesom, ktorý je v dnešnej dobe už žijúcou legendou svetového snowboardingu. Jeremy stál pri zrode snowboardingu ako takého a svojho času to bol práve on, kto dostal na výslnie backcountry jazdenie. Tomuto štýlu je venovaná celá trilógia, ktorá sa však v rámci jednotlivých dielov snaží zamerať na rôzne špecifiká tohto športu. Zatiaľ kým prvý diel trilógie – Deeper sa zameriava na freeriding vo všeobecnosti, tak druhá časť trilógie dostala pomenovanie Further, v ktorej sa Jeremy Jones vydáva na cestu do tých najvzdialenejších končín, aby tam našiel nové nezjazdené terény a znovu-objavil čaro nepoznaného. Zaujímavosťou je, že za film Further dostal Jeremy Jones ocenenie „Adventurer of the Year“ (alebo v preklade „Dobrodruh roka“) od spoločnosti National Geographic. Tá posledná časť, ktorú vám predstavíme, sa nazýva Higher. Jeremy sa tento krát vydáva do tých najvyšších hôr, aby opäť raz posunul limity tohto športu, tak ako to len on dokáže. Film bude premietaný v Refresh Clube vo štvrtok 6.11. o 21:00.


Naším posledným filmovým tipom je film The Little Things. Ten vznikol ako neziskový dokument zameraný na jazdcov, ktorí majú silný vzťah k ochrane prírody a nepristupujú ľahostajne k environmentálnym otázkam. Projekt, ktorý vznikol pod taktovou profesionálnej snowboardistky Marie-France Roy, postupe predstavuje ich hodnoty, snowboarding ako aj spôsob ich života. Medzi účinkujúcimi nájdete známe mená ako napr. Jeremy Jones, Gretchen Bleiler, Tamo Campos, Meghann O’Brien, Jonaven Moore, Mike Basich a veľa ďalších. Film bol zaradený do oficiálneho výberu Banff Mountain Festival-u, ktorý je v súčasnosti jeden z najväčších festivalov s horskou tematikou. Film bude premietaný v pondelok 3.11. o 21:00 vo Filmovom klube 35mm, na Svoradovej 2.


 

 

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu