Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Kiteboard

Kráľová OPEN Máj 2014

V nedeľu 4.5.2014 sa uskutočnil na Kráľovej druhý ročník Kráľová Open, alebo inak povedané otváranie letnej  sezóny 2014. Aj keď tento rok nám začala sezóna už celkom skoro, niektorí sme začali s vodou už koncom februára, bolo treba začiatok sezóny otvoriť tak ako sa patrí. Hudba, gril, kuracie stehná, klobásy, pivo, dobrá partia a samozrejme vietor.

Surfmagazin

 Navzdory minulého roka, kedy sme na vietor čakali až do večera, nám bolo tentoraz nadelené vetra až príliš. Od rána na nás čakalo neskutočné azurko a vietor o sile cca 15m/s a viac. Kráľová penila a vlny spolu s ostatným blízko pripomínali skôr prímorský spot ako slovenský. Hotová Brazília !  Teda až na kvalitu vetra. Počas dňa vietor ešte pridal a na brehu sme namerali niečo cez 18m/s. Do vzduchu sa teda dostávali len tie najmenšie veľkosti. Prvé pokusy začínali s 10m kitami a postupne to klesalo. Konečné číslo jazditeľného kitu bolo 4m. Neskutočne chutný pojazd s niečím tak malým. Nikdy by som nebol povedal, že u nás bude aj niečo takéto možné. Testovať bolo možné dosky od Future, North kites od Vlada, Crazyfly kity a dosky, RRD kity a samozrejme Ozone kity v najmenších veľkostiach.

Tak ako sme minulý rok čakali na vietor, sme tento rok čakali pokiaľ sa vietor trochu ukľudní na väčšie kity. Nedočkali sme sa. Avšak aj napriek vetru, proti ktorému absolútne nebolo možné čúrať nám ostáva svalovka na pár dní ako pamiatka na ďalšiu úžasnú akcičku. 

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu