Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Foto

Sardínia, ostrov stvorený na rodinné dovolenky a windsurfing

Severná časť Sardínie je ako stvorená na windsurfing a kitesurfing. Často sa o ostrove hovorí ako o Karibiku Európy. Prekrásne pláže, čistá príroda a pokojná atmosféra. Mestečko Porto Pollo sa nachádza iba hodinu cesty od medzinárodného letiska Olbia a vďaka svojej polohe a prevládajúcej klíme tu má každý windsurfista aj kitesurfista vždy istotu dobrých podmienok.

 
Surfmagazin

Veterné podmienky

Na ostrove prevláda typické stredomorské počasie s veľmi príjemnou zimou a slnečnými letnými dňami bez zrážok. Prevládajú tu vetry zo severu a západu. Najznámejší je, samozrejme, mistrál, ktorý fúka od severozápadu, často sa vyskytuje severný vietor tramontana a východný levante. Na ostrove majú domáci obyvatelia názvy aj pre vetry iných smerov: libeccio z juhozápadu a poniente zo západu. Väčšina vetrov je zosilnená lokálnym fenoménom a rozmiestením pohorí, a tak je realita omnoho príjemnejšia ako predpoveď.

Ubytovanie v Porto Pollo

Pre surfistov odporúčame ubytovať sa vo Windsurf Village hneď vedľa známeho MB Pro Centra, ktoré prevádzkuje Holanďan Michiel Bouwmeester. V dedinke nájdete príjemné apartmány s výhľadom na zátoku, môžete si tak jednoducho skontrolovať aktuálne podmienky. Ubytovaní hostia majú nárok na špeciálnu zľavu v surfovej požičovni. V blízkosti apartmánov nájdete aj malý obchodík na doplnenie zásob základných potravín.

Windsurfingové a kitesurfingové centrum

V samotnom Pro centre nájdete všetko pre prežitie bezproblémovej surfovej dovolenky. Ako už býva zvykom v každom slušnom centre, k dispozícii je vždy ten najnovší materiál. V centre máte na výber zo širokej ponuky značiek RRD a NeilPryde. V prípade, že by sa vám zažiadala zmena, nie je problém zapožičať si SUP výbavu alebo morské kajaky. Centrum poskytuje služby na výbornej úrovni, a tak okrem požičovne funguje aj škola pre všetky úrovne jazdcov. V čase obeda oceníte denný bar, ležadlá so slnečníkmi, internetové pripojenie zadarmo a obľúbenou sa stala aprés-surf grilovačka priamo na pláži.

Detská akadémia

Michiel je známy svojím osobitným a veľmi milým prístupom ku klientom a otvoril aj detskú windsurfingovú kliniku. Deti majú tendenciu učiť sa oveľa rýchlejšie ako dospelí a lekcie vyžadujú aj osobitný a hravý prístup. Kurzy pre deti prebiehajú v malých skupinkách podľa veku malej ratolesti a vaše dieťa jednoducho identifikujete na pláži podľa farebne rozlíšených tričiek rôznych vekových skupín, takže sa môžete spokojne venovať chytaniu bronzu. V prípade, že windsurfing vám nie je veľmi po chuti, v centre je množstvo detských atrakcií a možností, ako tráviť voľný čas pri vode.

Cestovné informácie

Na Sardíniu sa dostanete trajektom alebo lietadlom. Trajekt nie je lacná záležitosť, ušetríte však na prípadnom prenájme v niektorých z lokálnych požičovní automobilov.

V súčasnosti fungujú na ostrove dve medzinárodné letiská, Algerro a Olbia, samotný let od nás netrvá viac ako dve hodiny, a tak je Sardínia veľmi dostupnou destináciou. Odporúčame si rezervovať prenájom auta dopredu, dajú sa tak ušetriť nemalé prostriedky.

Praktické informácie

Najlepší termín na návštevu Sardínie je od apríla do novembra. Štatisticky vychádzajú ako najlepšie veterné mesiace apríl, máj, jún, september a október. Počas letných prázdnin je pravdepodobnosť dobrých podmienok viac ako 60 %, čo je vynikajúce a odporúčame stráviť tu dovolenku s celou rodinou. V apríli je teplota vody medzi 15 až 18 stupňami, a tak odporúčame dlhý neoprén. Počas leta sa zvyčajne surfuje iba v plavkách alebo tí zimomravejší nosia krátke neoprény.

Tipy a novinky pre letnú sezónu

V tohtoročnej sezóne centrum pripravilo veľa noviniek pre nežné ženské pohlavie. Kombináciu jogy, relaxačných cvičení a surfových lekcií zameraných pre dámy. Kurzy vedie známa a skúsená inštruktorka Tatiany Howard. Kombinácia jogy a vodných športov obnoví harmóniu a máte možnosť skúsiť stráviť dovolenku veľmi zaujímavým spôsobom. Viac informácií a podrobné detaily všetkých pripravovaných kurzov nájdete na stránke

www.procenter.it

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu