Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Foto

Windsurfingový rockenrola výjazd za borou do Ližnjanu!

Prinášame čerstvý report z výjazdu dvoch našich priateľov - Mareka a Miša, ktorí sa pred pár týždňami vybrali na windsurfing do Chorvátska. Celý report nájdete v najnovšom čísle časopisu Windsurfer 3/2012, ktorý výjde už o pár dní. O text aj fotky sa postaral Marek Bobula.
Surfmagazin

V čase, keď sme si konečne potvrdili ubytko na Rujane, Mišo vyhádzal z auta šesť zbytočných sedadiel a ja som šéfovi odprisahal, že tento rok už žiadnu inú dovolenku chcieť nebudem, mi Mišo brnkol s tým, že on teda na Rujanu so mnou pokojne pôjde, ale ak by sa mi náhodou chcelo ísť radšej do tepla, o polovicu bližšie a na miesto, kde som ešte nebol, tak môžeme ísť aj na Ližnjan – spot v zátoke pri malej dedine na juhu polostrova Istria.

Cesta bola v pohode, diabolských 666 km sme síce nedali za 6 hodín, lebo rakúski cestári rozkopali diaľnice a cez celé Rakúsko pršalo, ale na Rujanu by sme asi fakt išli dlhšie. Na chorvátskej diaľnici už nami pekne lomcovala ohlásená bóra, čo sme zhodnotili ako veľmi pozitívny predpoklad príjemného víkendu. Večer sme sa ubytovali v Medulíne v apartmáne, do ktorého by sa v pohode zmestili aj štyri osoby, ale boli sme radi, že nám ho prenajali v hlavnej sezóne iba na tri noci, z čoho sme mali pôvodne trocha obavy. Za 40 € na noc sme mali dve spálne, kuchyňu, kúpeľňu a veľkú terasu. Luxusná cena, ak by sme boli štyria. Medulín je veľmi príjemné mestečko. V prístave je komerčnejšie vyzerajúca promenáda, ale v zašitých uličkách sú fajn bary a reštaurácie, kde si môžete väčšinou objednať všetko, čo je more schopné ponúknuť – pizzu, cestoviny, steaky, slivovicu, Karlovačko a podobne. 

Poďme si teda zajazdiť…
Po bleskových raňajkách v apartmáne a kávičke v kaviarni v dedine Ližnjan sme sa po rade čašníka dostali na spot. Takže ak by ste náhodou nestretli takých osvietencov, ako sme my, na spot sa dostane, keď z dediny Ližnjan pôjdete stále smerom na východ dole kopcom k moru do prístavu, pri bielej búdke s označením Cerkvi a šípkou doľava odbočíte vľavo a pôjdete po poľnej ceste k bielej kaplnke, pred ktorou odbočíte doprava (áno, každý sa pánovi prihovára inde). Cesta je riadny tankodrom, takže ak máte svoju surfkáru na nízkoprofilovkách, držte sa hesla dňa Pomaly ďalej zájdeš….pokračovanie reportu nájdete v časopise Windsurfer 3/2012.

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu