Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Kiteboard

Vyspovedali sme "hledače větru"

“Hledači větru” je skvelý dokument o českom kitingu, ktorý mal premiéru minulý rok v decembri presne na Štedrý deň. Dokument je výpoveďou trojice vyznávačov jazdy s drakom, ktorí patria medzi priekopníkov tohto športu v Čechách. Martina Floreka (Sonda), Luďka Konečného a Mareka Zacha (Murphy) spojuje napriek generačnému rozdielu vášeň ku kitingu. Těšte se na akciou preplnený film s českou kitovou elitou v hlavných úlohách. My vám navyše prinášame aj exkluzívny rozhovor s jedným z účinkujúcich a samotným tvorcom filmu Martinom Florekom.
Surfmagazin

Kto to celé vymyslel?
M.F.: O kitingu som chcel natočiť film už dávnejšie, čiže projekt som mal v hlave už dlhšiu dobu. Potom som sa dal dokopy s Danielom (režisérom filmu) a celé sme to premysleli.

Natáčalo sa na rôznych miestach – Fuerteventure, Taliansku, Slovensku, Čechách, Grécku… Ako dlho sa točilo a kto vám to pomáhal financovať?
Točilo sa celý rok na rôznych miestach. Financoval to z veľkej časti Meatfly, prispela aj Česká televízia a energy drink Adrenalin.

Čo bude ďalej? „Hledači větru“ majú na internete pozitívne ohlasy, chystáte niečo ďalšie?
Tak plány by boli. Chcel by som natočiť v tej istej zostave film čisto iba o zime (snowkitingu). Ale všetko je to o financiách, sponzoroch…

Režisér Daniel Šumbera má skúsenosti s točením dokumentov o adrenalínových športoch (točil Adrenalin Cup 2010 a 2007, Bobr cup) Namotali ste ho na kite?
Možno by to aj vyskúšal, ale pri točení na to fakt nebol čas.

Dík za rozhovor.

Celý film si môžete pozrieť na webe Českej televízie – http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10317842448-hledaci-vetru/411232400061010-hledaci-vetru/ Určite sa oplatí vidieť.

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu