Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Kiteboard

Noví majstri Európy vo freestyle kiteboardingu

Francúz Sebastian Garat a Poľka Joanna Litwin excelovali vo finálovom preteku Kitesurf Tour Europe v St. Gilles Croix de Vie vo Francúzsku. Počas siedmich dní pretekov mali jazdci možnosť oskúšať rôznu silu vetra a nádherné vlny. Na konci eventu sme spoznali nových majstrov vo freestyle a racing disciplíne.

Surfmagazin

U mužov bol boj o najlepšieho freestylistu napínavý až do konca. Po single elimináciách sa do finale prejazdili Mario a Sebastian. Po zhliadnutí veternej predpovede na finálovú jazdu bolo jasné, že práve posledný heat rozhodne o tom, kto nakoniec titul získa. Sebastian ukázal pôsobivý front mobe, 313 a blind judge 3, zatiaľ čo Mario predviedol prefektný s-bend blind, 313 a backmobe, na konci však Mariov kite skončil vo vlnách, čím sťažil rozhodcom jeho hodnotenie. Nakoniec išiel titul Sebastianovi.

U žien to bolo viac menej od začiatku v réžii Poľky Joanny Litwin, ktorá do Francúzska pricestovala ako jasná líderka tabuľky KTE. Dominanciu potvrdila aj na vode, kde vo finále prevalcovala Britku Holly Kennedy. V celkovom rebríčku skončila jej priateľka, taktiež Poľka Michalina Laskowska druhá a Holanďanka Annie de Jong tretia. 

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu