Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Windsurf

WINDGURU stanica na Dunaji

Vďaka zanieteniu miestnych kiterov Lukáša Staněka, Vikiho Klinčka a príspevkom z miestnej komunity sa na Dunajskom spote Čunovo objavila solárne napájaná Windguru meteo stanica. Ako sa to podarilo a pribudne ich viac?
Laci Kobulsky

Z celej veternej komunity poslalo svoj príspevok 32 ľudí. Výška príspevkov bola rôznorodá, ale vytýčený cieľ sa nám podarilo vďaka všetkým nielen dosiahnuť, ale nakoniec aj prekročiť. Spolu sa tak podarilo k dnešnému dňu vyzbierať 771,50 eura! Veľká vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorým táto myšlienka nebola ľahostajná.

Vzhľadom na reliéf okolia a najbližšie miesta, na ktorých sa v blízkosti Bratislavy jazdí, je strecha Múzea moderného umenia Danubiana v Čunove jednoznačne najlepším miestom na zber aktuálnych údajov o sile a smere vetra. Po neoficiálnom spustení stanice začiatkom októbra a jej predbežnom testovaní sme dňa 17. 10. 2016 nahrali do stanice najnovší firmware a doladili na nej aj ďalšie potrebné veci. Uvedeným dňom bola stanica zároveň spustená do oficiálnej prevádzky a je plne funkčná. Veríme, že bude dlho a spoľahlivo slúžiť všetkým fanúšikom vodných športov na Dunaji.

V prípade, že by ste mali v budúcnosti nejaké nápady alebo postrehy týkajúce sa tejto stanice, neváhajte nás kontaktovať na vietor365@gmail.com.

Aktuálne dáta zo stanice nájdete na https://beta.windguru.cz/station/699.

Mimo tejto stanice registrujeme ešte stanicu na spote Kráľová, o ktorú sa postarali kolegovia windsurfisti. V susednom Česku je momentálne 6 aktívnych staníc, pre aktuálne info zamierte na web www.Windguru.cz

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu