Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Kiteboard

7 tipov,ako predĺžiť život kitu

Chcete si svoj kite užiť čo najdlhšie? Najľahšou cestou je zodpovedne sa oň starať. O základné body, ktoré kitu pomôžu, sa s nami podelil dizajnér CrazyFly kitov Pavol Bukovčák
Sara Budacova

1. NEPREFUKOVAŤ

Kite fúkajte maximálne na tlak 7psi,respektíve, ak nie je na kite uvedenéinak. Ak ho pre bombujete, tak môže pri páde penknúť alebo dlhodobo roztvárať tuby.

2. POZOR PRI ŠTARTEA LANDINGU

Dávajte si pozor na self štart a pristávanie, ak nie je perfektný povrch.Ľahko si odriete kite a natrhnete materiál. Radšej si počkajte a pristaňte bezpečne.

3. NENECHÁVAŤ KITENA PLÁŽI

Netreba kite nechávať nafúknutý na pláži celý deň  ripstop sa vetrom a slnkom opotrebováva. Ak si dávate dlhšiu pauzu ako pár minút, kite radšej zložte. Ak si ho budete nechávať nafúknutý celý deň, nedivte sa, že vám po pár mesiacoch praskne pri bežnom páde.

4. NEBALIŤ MOKRÝ KITE

Snažte sa kite baliť vždy vyschnutý,takže nechajte ho na pláži, kým uschne, no a, samozrejme, ideálne, ak ho viete aj opláchnuť sladkou vodou.

5. NENECHÁVAŤ NAFÚKNUTÉ STRUTY

Vieme, že chcete šetriť minúty nafukovania, no kity je najlepšie vyfúknuť komplet a nenechávať nafúknuté struty.

6. NESKLADOVAŤ V PREHNANOM TEPLE

Pozor na skladovanie kitov v prílišnom teple, napríklad v aute na slnku. Môže sa poškodiť duša kitov alebo sa látka prilepí k sebe, na čo sa môže ďalej poškodiť popri fúkaní.

7. POZOR NA CIGARETY!

Fajčenie škodí nielen vášmu zdraviu, ale aj kitu na pláži. Popol z cigariet je totiž stále v strede žeravý, a ak dopadne na canopy, tak ho veľmi ľahko prepáli. Často sa stáva, že niekto fajčí up wind od kitu a popol na kite dopadne aj cez pár metrov.Ak si na kite nájdete malé bodky,často aj vo väčšej koncentrácii, tak je to práve z cigariet

foto: kiteworldmag

Text:kitesurfer

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu