Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Lifestyle

Kam v lete s karavanom? Toto sú najveternejšie spoty 

Karavan vám dá slobodu vyraziť na windsurfingové spoty, kde môžete zaparkovať hneď pri vode a vyraziť s doskou brázdiť hladinu. Toto sú dve miesta, ktoré sa oplatí vidieť. 
Eva Fačková

Lefkada, Grécko 

Lefkada je súčasťou Iónskych ostrovov a nachádza sa pri západnom pobreží Grécka. Je jedným z dvoch veľkých gréckych ostrovov, na ktoré sa dá dostať z pevniny po moste autom. Cesta karavanom vám bude trvať okolo 24 hodín, závisí od šikovnosti vodiča, veľkosti karavanu a hustoty premávky. 

Destinácia s výbornou dlhodobou veternou štatistikou hlavne v letných mesiacoh júl, august. Na juhu ostrova sa nachádza Vasiliki beach, ktorá je čisto pre windsurfistov. Milos beach a pláž pri Agios Nicolaos sa odporúčajú kitesurfistom. Na Lefkade fúka priemerne 7 – 12 m/s. Začína okolo jednej poobede a končí večer okolo ôsmej, čiže máte dostatok času na poriadne vyjazdenie. Pozor na zákazy pre karavany, ktoré nemôžu kempovať hocikde. Keď nebudete mať pred karavanom roztiahnutú markízu a stoličky, väčšinou vás nechajú tak. Pri Vasiliki je aj klasický kemp. 

Lefkada, Grécko
Lefkada je súčasťou Iónskych ostrovov a nachádza sa pri západnom pobreží Grécka. Foto: Shutterstock.

Windsurfingové centrum na Lefkade 

Club Vass – funguje už od roku 1987 priamo vo Vasiliki. Ponúka prenájom a kurzy windsurfingu a foilingu. Viac na clubvass.com. 

Club Vass, Lefkada, Grecko

Almanarre, Francúzsko 

Široká pláž Almanarre je medzi fanúšikmi windsurfingu veľmi známa. Vďaka mistrálu sa tu dá jazdiť väčšinu roka. Pláž Almanarre je najväčšou plážou Hyères, jedného z prímorských letovísk Azúrového pobrežia na juhu Francúzska. Tento úsek jemného piesku s dĺžkou takmer 4 km, ktorý sa nachádza medzi Stredozemným morom a slanými močiarmi, je prístupný po ceste Salt. Hlavné parkovisko je na konci pláže na severe na ceste Almanarre, kde sa začína pláž Olbia. Zaparkovať sa dá aj pozdĺž močiarov, no v hlavnej sezóne je miest málo. S 300 dňami slnečného svitu a 250 dňami vetra v roku je Almanarre skutočným rajom na windsurfing. 

Almanarre, Francúzsko 
Široká pláž Almanarre je medzi fanúšikmi windsurfingu veľmi známa. Foto: Shutterstock.

Windsurfingové centrá na Almanarre 

Funboard Center – nájdete ho pri hlavnom parkovisku. Ponúka prenájom a tiež kurzy. Viac na www.funboardcenter-almanarre.com.

Spin Out – nájdete na juhu pláže na poloostrove Giens. Funguje od roku 1986 a ponúka kurzy a požičovňu wind, kite, SUP aj foil výbavy. Viac na www.spinout.fr

Vyberte si karavan pre svoje letné adrenalínové dobrodružstvá na www.karavan365.sk


Text: Jan Bříza 
Foto: Shutterstock, archív centier 

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu