Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Sup & Surf

Surfista prežil 16 hodín na otvorenom oceáne

Ak trošku rozumiete ako fungujú prúdy v oceáne ,viete že ak sa raz do nejakého prúdu dostanete neodporúča sa plavať proti nemu. Treba plávať pozdĺž pláže a vyplávať z "rieky" ,ktorá vyťahuje vodu späť do oceánu. Ak je toto pre vás novinka, dávajte si pozor, nesurfujte sami...,alebo si to jednoducho naštudujte.

Surfmagazin

Dňa 12.1.2017 strávil japonský surfista na otvorenom oceáne 16hodín svojho života. Na spote Bulli beach vo východnej Austrálii ho vytiahlo ho od brehu viac ako 5km. Ako po zachránení rozprával: “ 6 hodín som sa snažil padlovať proti prúdu, potom mi došla energia a úplne som sa opustil. Potom prišla tma a nikto vonku netušil ,že som ostal na vode. „

Surfista bol na otvorenom oceáne bez vody, jedla a akéjkoľvek ochrany 16hodín. Úplnou náhodou si ho všimla posádka nákladnej lodi ,ktorá ho zachránila a následne zavolala pomoc.

Ponaučenie pre všetkých je ,že treba chodiť na vodu vo dvojici. Vždy si so sebou zobrať kámoša a sledovať sa. Pred surfovaním je dobre porozprávať sa s lokálmi ,na čo si dať pozor na konkrétnej pláži ,kde sú prúdy…a nakoniec ešte raz :)… Ak vás začne vyťahovať prúd do oceánu, nebojujte s ním ,neplavte proti nemu. Plavte pozdĺž pláže a dostanete sa z neho.

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu