Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Sup & Surf

Zábavné a kreatívne Red Bull Rapids

Obyčajný splav a rafting sú nič oproti tomu, čo sa udialo 26. 9. 2015 na kanáli v Liptovskom Mikuláši!!!!

Surfmagazin
Na druhý ročník vychýrenej lodnej bitky Red Bull Rapids sa dnes do Liptovského Mikuláša prišlo pozrieť takmer 6 000 ľudí. Ani jesenné počasie neodradilo návštevníkov od príchodu na vodácku akciu roka. Kanálom v Liptovskom Mikuláši sa dnes brodilo presne 30 posádok na vlastnoručne vyrobených plavidlách. Takmer všetky sa šťastne doplavili do cieľa a predviedli nielen svoju kreativitu, ale aj perfektne nacvičenú šou a rýchlosť plavby. V tvrdom boji však mali miesto len tí najlepší. Ako prvý sa umiestnil tím Vajka na chlebu, ktorý získal najvyšší možný počet bodov – 115. Len o bod menej mal tím Zezadu na žltučkom lietadle, ktorému víťazstvo uniklo len o kúsok. Nepomohol ani majster sveta vo vodnom slalome Jiří Prskavec, ktorého mal tím na palube. Ako tretí sa na stupeň víťazov postavil tím Veselí záhradkári v akcii (100).

O tom, kto sa stane majstrom liptovských perejí, rozhodovala vychýrená porota. Kajakárka Janka Dukátová, lyžiar Adam Žampa, herec Róbert Jakab či páni youtubových kanálov Gogo a Selassie spolu so zástupcom mesta Liptovský Mikuláš či riaditeľom Areálu vodného slalomu. „Nečakal som, že lode budú tak profesionálne nachystané, tak perfektne pripravené a tak do detailu premyslené, nielen na plavbu, ale aj na zábavu. Klobúk dole všetkým posádkam, 100-percentná príprava,“ ocenil tímy Daniel GogoMan Štrauch.

V teple držala posádky aj bezstarostná atmosféra, ktorá sa niesla celým eventom. „Najkrajšie na celom Red Bull Rapids je, že vo všetkých v nás vďaka nemu zostáva veľký kus detstva. Pár hodín zasa vypustíme z hlavy všetky starosti a na vode sa jednoducho jašíme, aj jačíme, hráme na rozprávkové postavičky a užívame si to,“ zaspomínal si herec Róbert Jakab.

Žiadnu detskosť, naopak vyspelé gesto, preukázal víťazný tím Vajka na chlebu, ktorý daroval svoju finančnú výhru 1500 eur na rozvoj mladých vodáckych talentov klubu Tatra Kanoe Liptovský Mikuláš. Poklad vyhratý na tomto kanáli teda zostáva aj v jeho liptovských vodách. Red Bull Rapids teda opäť dokázal, že je po troch rokoch od svojej premiéry v Čunove v ešte lepšej forme, kreativite a nálade. Potvrdilo to takmer 6000 nadšených divákov a 30 nebojácnych posádok.

Aktuálne info z celého dňa, ďalšie fotky, videá, štatistiky a celkové výsledky nájdete na: redbull.sk/blograpids ako aj na www.redbull.sk/rapids

Počas celého konania podujatia bežal živý online blog, kde nájdete zaujímavé info o posádkach, porote, ďalšie fotky, videá, štatistiky atď. www.redbull.sk/blograpids

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu