Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Foto

Slovenka na stupni víťazov vo svetovom pohári

Fantastické umiestnenie na PKRA pretekoch v slalome si pripísala BiBi Magaji. Pri svojom prvom štarte v pretekoch svetovej série nechala väčšinu favoritiek za sebou a skončila na vynikajúcom druhom mieste. Tu je pohľad na priebeh a dojmy z pretekov priamo od najväčšieho prekvapenia celého týždňa v Podersdore (1. – 4. máj 2014), ďalšie preteky sú na programe na Furteventure, v Nemecku a Číne

Surfmagazin

Deň 1:

Bol slabší vietor, jazdilo sa na väčších kitoch. V 1. finále som skončila 3. a v druhom som to na 15. kite ledva došla do cieľa 4. Po to,m čo už padnuté kity nechceli štartovať z vody, sa organizátori rozhodli preteky ukončiť.

Deň 3:

Najlepší deň z celých pretekov, celkovo sa jazdili 4 finále (moje umiestnenia 1., 2., 3. – kde som pre pád prišla o 2. miesto, 1.) – celkovo som skončila na 2. Riadne fučalo a jazdilo sa na malých kitoch, ja na úplne depowerovanej 9. 

Katja Roose, Bibiana Magaji a Barbara Stechauner vyvrcholili deň odjazdením kurzu solídnou agresívnou jazdou. Pozoruhodný finish dámskej floty prišiel v posledných pretekoch dňa, keď Roose nechala za sebou prvú bójku ako prvá, prenasledovaná Magaji a Stechauner v boji o 2. a 3. miesto počas väčšiny kurzu. Magaji sa podarilo dostať dopredu a na ceste k poslenej bójke začala dobiehať Roose ktorá tieto preteky dominovala. Pri poslednej bójke zaostávala už len o dĺžku boardu a keď išli dámy zamieriť smerom k cieľu Magaji sa katapultovala downloopom po vetre a vyhrala nad Roose vo fotofinishi! Moderátor Roberto tento výkon označil ako „Best performance of the day!.“

Deň 4:

Neštartovali sme hneď zrána, lebo ozaj búšilo a bolo by to nebezpečné. Na obed vietor trochu oslabol, aj po protestoch viacerých jazdcov sa potom odjazdilo ešte jedno kolo. Dievčatá vytiahli štvorky, päťky, ja zas prepowerovanú sedmičku. Chceli sme sa vyhnúť kolíziám pri bójach, keďže nikomu sa v takom vetre nechcelo downloopovať, takže vo finále len 3.

 

Resumé:

Každý večer párty do druhej, keď súperky už dávno spali, do finále som sa dostala vždy (spolu 7x), v troch finále som nechala za sebou celkovú víťazku Katju Roose, v štyroch aj minuloročnú majsterku sveta Christine Bönninger, a celkovo nakoniec 2.

Z celkovo 7 výsledkov sa 2 najhoršie škrtli – keby tak nebolo, vyhrala by som ja, lebo ja som bola vždy dobrá. 🙂 Na Fuertu a do Nemecka pôjdem asi tiež, Čínu uvidím podľa toho, ako sa mi bude dariť.

 

VIAC O BIBI A JE ÚSPECHU V ČASOPISE KITESURFER 2 2014

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu