Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Windsurf

Moja cesta na olympiádu

Slovenská nádej profesionálneho windsurfingu Robo Kubín nám prezradil zopár detailov o jeho tréningu. Robov sen je dostať sa na olympiádu v roku 2024, a tak mu všetci držme palce, aby mal možnosť reprezentovať Slovensko vo windsurfingu na najbližších olympíjskych hrách v Paríží.
Ria Tomašáková

Aká bola tvoja zimná príprava?

Moja zimná príprava bola veľmi intenzívna, keďže škola bola online, mohol som sa oveľa viac venovať kondičnej i silovej príprave. Trénoval som 6-, 7-krát do týždňa. Pondelky boli venované budovaniu silovej vytrvalosti, posilňovaniu a core tréningu. Utorky som mával 15 km intervalový tréning na veslovacom trenažéri.

Stredy – regenerácia, kvôli dlhej škole som mal voľný deň. Štvrtky som behal 10-12 km a piatky som mával tréningy zamerané na obratnosť a výbušnosť s kondičným trénerom. Víkendy som venoval budovaniu základnej aeróbnej kapacity, chodil som na dlhé túry.

Ako vyzerá tvoj tréning? Aké máš podmienky?

Môj tréning sa momentálne skladá z kondičnej prípravy na brehu, resp. doma (tréningy sú zamerané najmä na budovanie silovej vytrvalosti, zvýšenie úrovne aeróbnej kapacity, zlepšenie obratnostia výbušnosti). Tréning na vode sa skladá z course racingu a slalomu v závislosti od poveternostných podmienok. Podmienky na tréning mám momentálne ideálne, keďže trénujem s poľským reprezentačným tímom, mám veľkú a silnú tréningovú skupinu, takže sa vzájomne motivujeme a ťaháme dopredu. Cádiz poskytuje ideálne poveternostné podmienky a teplota je aj v zimných mesiacoch okolo 17 stupňov.

Tvojím cieľom je olympiáda… veríš, že sa bude konať?

Účasť na olympijských hrách v roku 2024 v Paríži je môj sen. Verím, že sa budú konať a že dovtedy sa táto ťažká situácia skončí.

Si pripravený? Na čom chceš ešte popracovať?

Na olympijskú kvalifikáciu, ktorá sa konala v roku 2022 a ďalšia bude v roku 2023, sa poctivo pripravujem, ale predo mnou je dlhý proces. Ideme postupne, krok po kroku, od regaty k regate. Momentálne je ťažké odpovedať, či som pripravený. Pre úspešnú kvalifikáciu robím maximum a som obklopený správnymi ľuďmi, ktorí ma ustavične posúvajú dopredu a podporujú ma. Myslím si, že priestor zlepšovať sa je tu stále, foil rýchlo napreduje a každý deň sa učím niečo nové. Ako hovorí Bjørn Dunkenberck a ja sa s ním stotožňujem: „Windsurfing is my passion and I live for it everyday.“

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu