Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Lifestyle

NU:DANCE & METHLAB w. Mefjus, Billain, Signs

V sobotu 20. februára sa brány klubu MMC na Karpatskej rozletia, aby sme spolu privítali neurofunkovú DJskú úderku, ktorej poslaním nebude žiadna blitz párty.

Surfmagazin

Práve naopak, o mohutný rave sa postarajú a za mix pult sa postavia zvučné mená súčasnej dnb scény. Po dlhšej pauze sa môžete tešiť na rakúsky talizman aka Mefjusa, ktorý svojou „suicide bassline“ odpáli dekle všetkým raverom. Pulzujúcu vlnu mohutného bassu nezastaví ani bosniansky experimentátor Billain, ktorý spolu s francúzskym triom Signs zastúpia značku MethLab.

Na svoje si prídu aj milovníci zvuku labelov Eatbrain či Critical. O slovenský support sa postarajú chalani Dualscript, Ero Drummer a bomby na vaše hlavy zhodia aj Fatsound a Meth. Čaká nás masívny príliv energie a noc nabitá tým najlepším drum and bassom.

MEFJUS

alebo aj „rakúska elektráreň“, ako ho radi označujú médiá, sa momentálne môže pochváliť celosvetovým uznaním. Ochrannou známkou tohto 28-ročného lámača (nielen) ženských sŕdc je zúrivý techstyle. Ním prilieva oheň do drum and bassovej paľby, čo ho zaslúžene vynieslo na jedno z popredných miest v rámci DJskej dnb komunity. Jeho prvotina ‚Far Too Close / Distantia‘ vyšla v roku 2012 na značke Neosignal pod patronátom Phace a Misanthropa.

Notoricky známym sa stal až po roku 2013, kedy vyšiel jeho lebky trieštiaci neurofunkový banger Mythos, ktorý vyprodukoval spolu s InsideInfo. Následne sa upísal labelu Critical music. Tento futuristický super producent sa svojimi bezchybnými a srdce zastavujúcimi setmi zaraďuje medzi tých, ktorých treba naozaj zažiť na vlastné uši na veľkom soundsystéme. V Bratislave určite nevynechá tracky z EP Emulation, najnovšieho Blitz alebo staršie spolupráce s Insideinfo, Icicle či Emperorom.

BILLAIN

Aktuálne je tento bosniansky producent označovaný za priekopníka a experimentátora v rámci dnb štýlu. Jeho akustické nápady, naratívne koncepty a začleňovanie technológii a vizuálov do trackov ho stavia mimo štandardu. Pod jeho experimentátorstvo sa podpísali vplyvy techna, producentov ako Aphex Twin, Xenakis, ale aj The Prodigy.

Svoj nekompromisný prístup v posúvaní hraníc v drum and basse podčiarkol trackmi Autonomous alebo Gamechanger. EP Binary 003, Colossus či Colonize vyšli na viacerých uznávaných labeloch ako Bad taste Rec., Virus či Eatbrain. Známe sú aj jeho spolupráce s producentami Kodin či Teddy Killerz, a aj jeho remixy pre Koan Sound&Asa či Resa.

SIGNS

Toto producentské trio s koreňmi vo francúzskom Tolouse sa dalo dokopy po tom, čo každý z členov spočiatku produkoval sám za seba a vydával tracky nadomácich labeloch. Svoj talent spojili v roku 2015, po niekoľkých releasoch pod značkami ‚Red Light Records‘, ‚Bad Taste Recordings‘ a ‚C4C Recordings‘.

Ich EP ‚Headbolt – Codetalk‘ sa dostalo na kompiláciu vydavateľstva RAM, ktoré funguje pod taktovkou Audia. Netrvalo dlho a svojim EP Naked lunch fenomenálne nastúpili na palubu vydavateľstva Eatbrain. Ani tu sa to však nezastavilo a je viac než isté, že o mladú trojicu má záujem aj label Piranha pool, ktorému šéfuje Ed Rush.

Ťažiskom ich prvých releasov bol techstep a neuro, tento masívny zvuk kombinovaný s energickým vystúpením má silu rozblázniť každý jeden parket. Signs sú rozhodne menom, ktoré treba sledovať. Títo chlapci sú totiž na ceste na vrchol.

Na pátry si môžete kúpiť aj nudance merchandise, takže si prichystajte aj nejake drobné navyše. Tričenka sú vážne super!

Ticketportal:
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21857

VIP 19eur (pohodlné sedenie, fajčiarska miestnosť, toalety, extra bar)
https://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=151614

zdroj: gregi.net /// nudance.sk /// foto: nudance.sk /// TESJTY

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu