Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Sup & Surf

SADO MASO NA JADRANE A.K.A. LIŽNJAN JUMP & RIDE 2012

28.októbra 2012 sa konal druhý ročník kontestu Jump and Ride v chorvátskom Ližnjane. Spot, ktorý je veľmi obľúbený slovenskými aj českými windsurfistami, privítal účastníkov naozaj extrémnymi podmienkami. Pozrite si video, aký extrémny windsurfing sa dá zajazdiť iba cca 7 hodín cesty od nás. Dúfame, že budúci rok nájdeme medzi zúčastnenými aj nejaké slovenské či české mená;)
Surfmagazin

Ližnjan je známy extrémnymi vlnovými podmienkami (extrémnymi, na to že sa nachádzame v Jadranskom mori) a jazdí sa tam na severný vietor známy ako Bora. Tento víkend si Bora dala na sile naozaj záležať, 40 – 50 uzlov bušilo celý deň. Extrémne podmienky dopĺňala teplota vzduchu 11°C a premenlivý dážď.

Do wave preteku sa prihlásilo až 14 odvážlivcov. Na začiatku spočíval pretek v tom, kto sa vráti bez škôd na majetku v poriadku naspäť. Keď sa niekto odvážil vyjsť von s plachtou 4.0 a viac, veľmi rýchlo skončil na skalách. Poobede vietor trošku poľavil (asi o 2-3 uzle) takže pretekári išli aj do náročnejších trikov. K videniu boli speed loop, back loop, shov it, cheese roll, shaka a ďalšie triky…

Preteku sa zúčastnil aj jazdec PWA Andrea Ferin ITA-111, ktorý previedol perfektnú vyjazdenosť a skončil na prvom mieste. Naozaj bolo na čo pozerať.

Organizátorom patrí určite vďaka a poklona za výbornú organizáciu aj počas extrémnych podmienok.

 

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu