Surfmagazin

WIND&KITE OKULIARE MEATFLY ZADARMO K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU WINDSURFER/KITESURFER IBA ZA 29,90€!
Sup & Surf

Surf na suchu? WTF!

Smiešny skateboard pre deti alebo simulátor surfingu na rovnej ceste bez vetra alebo vĺn?
Laci Kobulsky

Môj šéf Alby Rondina doniesol jedného dňa do našej kite školy lacno vyzerajúci skateboard na kolieskach a na prvý pohľad musím priznať, že som ho radil skôr do tej prvej kategórie. No po prvotnom teste som rýchlo zmenil názor a dnes sa radím medzi jeho nadšencov.

Vec sa volá RipSurf a je to malý skate z plastu v tvare rybičky s iba dvoma kolieskami. Na prvý pokus je toto zariadenie veľmi nestabilné a chvíľku mi trvalo, kým som sa na tom naučil pohybovať. Rýchlosť na ňom generujete protichodným pohybom oboch nôh a podobným princípom na ňom takisto robíte otočky, čiže ak chcete ísť doľava, musíte dať váhu na prednú pätu a zadnú špičku, čo vo väčšej rýchlosti celkom verne simuluje pohyb na vlne so surfom. Naozajstnú srandu som zažil, keď som šiel s kamošom na surfový trip, no nakoniec sa žiadne vlny nekonali. Cestou domov sme si našli jemný kopec a začali sa z neho spúšťať, popri čom sme simulovali surfové pohyby.

Nemyslím si, že by tento dopravný prostriedok niekedy mohol nahradiť klasický surfing alebo skateboarding, ale ako doplnok do mesta pre nadšených surfistov má určite potenciál. Hlavne, ak sa predáva za priaznivú cenu. Kúpiť sa dá na Amazon.de alebo Alza.sk za cenu 71 €.

Viac info: www.razor.com/products/ride-ons/ripsurf.

Vaše komentáre

NOVÝ ČASOPIS

WINDSURFER & KITESURFER Objednať
Predplatné časopisu Biker

Surfmagazin na facebooku

Zavrieť reklamu